Mi a megoldása ennek a feladatnak?


Egy telefontársaságnál a kapcsolási díj 5 picula, a beszélgetés percdíja 15 picula. A társaság 5 perc beszélgetés után 20%, 10 perc beszélgetés után 30% kedvezményt ad a percdíjból.

a) Mennyibe kerül így egy 25 perc időtartamú beszélgetés? Nekem 330 picula jött ki.

b) Hány százalék a megtakarítás ahhoz képest, mint ha nem lenne kedvezmény? Ezt nem tudom.



2012. aug. 3. 14:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

25 percből:

Kedvezménnyel: 5*15+1015*0,8+10*15*0,7+5=305 pic

Kedvezmény nélkül: 25*15+5=380 pic


Megtakarítás: 380-305=75 pic, ami 75/380*100=19,73%

2012. aug. 3. 15:05