Egy telefontársaságnál a kapcsolási díj 5 picula, a beszélgetés percdíja 15 picula. A társaság 5 perc beszélgetés után 20%, 10 perc beszélgetés után 30% kedvezményt ad a percdíjból.
a) Mennyibe kerül így egy 25 perc időtartamú beszélgetés? Nekem 330 picula jött ki.
b) Hány százalék a megtakarítás ahhoz képest, mint ha nem lenne kedvezmény? Ezt nem tudom.
2012. aug. 3. 14:13
1/1 anonim válasza:
25 percből:
Kedvezménnyel: 5*15+1015*0,8+10*15*0,7+5=305 pic
Kedvezmény nélkül: 25*15+5=380 pic
Megtakarítás: 380-305=75 pic, ami 75/380*100=19,73%