Másodfokú visszavezethető magasabb-fokú egyenlet (? )

az egyenletet azt kiszámoltam és p1= 2,5 p2=-1 de azt nem értem, hogy jön ki az x1= 1,201 és az x2= -1. Vontam gyököt meg egyszerűsítettem de valamelyik egyenletnél a vége mindig nem jó. :(

2012. szept. 6. 15:33
 1/5 A kérdező kommentje:
ja és az x5 ( 5 a másodikon) = p
2012. szept. 6. 15:35
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem érthető, hogy mi a feladat. Ha kiírnád, tudnánk segíteni.
2012. szept. 6. 17:00
 3/5 A kérdező kommentje:

Az egyenlet 10x10 (a 10 tizediken) - 15x5 (5 a ötödiken) - 25 = 0


x5 ( 5 az ötödiken) = p


Az egyenlet lett: 10p2 (2 a másodikon) - 15p - 25 = 0

2012. szept. 6. 17:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha x az ötödiken ( így írjuk: x^5 ) egyenlő 2.5, akkor x= ötödik gyök 2.5. Hogy kell kiszámolni?

Vagy van n-edik gyökvonás a számológépeden, vagy 2.5 az egy-ötödikennek kell beírni. x=1.201124

A másik gyök, -1 -nek az ötödik gyöke az fejben is megy.

2012. szept. 6. 17:59
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. :)
2012. szept. 6. 21:32