Út/idő. Ha az összes megtett út 200 m ,és ezt 2 perc alatt tette meg,akkor a 100 MICSODA az átlagsebesség? Továbbá a tényleges adatom eredetileg 2 perc 8 másodperc (és 200 m ).Ennek az átlagsebességét hogyan kell kiszámolni?2012. szept. 5. 16:15
1/3 bongolo válasza:
Ha úgy simán elosztod, akkor 2 méter per perc, de ez nem szokásos mértékegység. Át kell váltani szokásosba. Az vagy km/h vagy m/s, vagyis:
a) km/h
200 m = 0,2 km
2 perc = 1/30 óra
v = 0,2 / 1/30 km/h = 0,2·30 km/h = 6 km/h
b) m/s
2 perc = 120 s
v = 200/120 m/2 = 10/6 m/s = 1,666.. m/s
2/3 bongolo válasza:
Brrrrr, kimaradtak a nullák, szóval ha simán elosztod, akkor 200 méter per perc természetesen.
Bocs.
3/3 bongolo válasza:
No jó, hülye vagyok. Szóval 100 méter per perc.
Többet nem javítom magam, javítson most már más, biztos elírtam még pár hleyen :)