Ezt hogyan kell kiszámolni? Mennyi az eredménye?


Valaki leírná nekem részletesen, hogy hogyan tudom ezt kiszámolni? Előre is köszönöm!


1,8x10-5=(1x10-3)2 / c-1x10-3


Remélem így érthető -->

-5 az tíz a mínusz ötödiken


-3 az tíz a mínusz harmadikon


utána a 2 az ez a négyzeten


majd a -3 megint csak tíz a mínusz harmadikon


2012. aug. 22. 10:17
 1/2 Tom Benko ***** válasza:

Magyarul: 1,8\cdot10^{-5}=\frac{\left(1\cdot10^{-3}\right)^2}{c-1\cdot10^{-3}} (a [link] oldalon megnézhető)

Bővíted a nevezővel, utána csak a számlálók egyenlőségét kell vizsgálni. Nem nehéz, nem is alázlak meg a többi leírásával.

2012. aug. 22. 10:39
 2/2 anonim ***** válasza:

Akkor „egyszerűbben“:


1,8x10-5=(1x10-3)2 / c-1x10-3


1,8*10⁻⁵ = (1*10⁻³)²/c – 1*10⁻³


1,8*10⁻⁵ = (1*10⁻³)²/c – 1*10⁻³ /*c


1,8*10⁻⁵*c = (1*10⁻³)² – 1*10⁻³*c


1,8*10⁻⁵*c + 1*10⁻³*c = (1*10⁻³)²


1,8*10⁻⁵*c + 1*10⁻³*c = 10⁻⁶


(1,8*10⁻⁵ + 1*10⁻³)*c = 10⁻⁶


c = 10⁻⁶/(1,8*10⁻⁵ + 1*10⁻³) = 10⁻⁶/(1,8*10⁻⁵ + 100*10⁻⁵) = 10⁻⁶/(101,8*10⁻⁵) =

= 1/101,8*10⁻⁶⁻⁽⁻⁵⁾ = 0,0098231*10⁻⁶⁺⁵ = 0,0098231*10⁻¹ = 9,8231*10⁻³*10⁻¹ =

= 9,8231*10⁻³⁻¹ = 9,8231*10⁻⁴


de lehet, hogy erre gondoltál: 1,8*10⁻⁵ = (1*10⁻³)²/(c – 1*10⁻³)


1,8*10⁻⁵ = (1*10⁻³)²/(c – 1*10⁻³) /*(c – 1*10⁻³)


1,8*10⁻⁵*(c – 1*10⁻³) = (1*10⁻³)²


1,8*10⁻⁵*c – 1,8*10⁻⁵*1*10⁻³ = 1*10⁻⁶


1,8*10⁻⁵*c = 1*10⁻⁶ + 1,8*10⁻⁵*1*10⁻³


1,8*10⁻⁵*c = 1*10⁻⁶ + 1,8*10⁻⁸


1,8*10⁻⁵*c = 100*10⁻⁸ + 1,8*10⁻⁸ = 101,8*10⁻⁸


c = 101,8*10⁻⁸/1,8*10⁻⁵ = 56,555555*10⁻⁸⁻⁽⁻⁵⁾ = 56,555555*10⁻⁸⁺⁵ = 56,555555*10⁻³

2012. aug. 24. 20:15