Matek! Hogy kell megoldani ezt a feladatot?


Számítsa ki a 2+4+6+...+252 összeget!


Egy éve tanultam matekot a középsuliban, és most lesz az egyetemen egy szintfelmérő, és a mintafeladatok közül ezt az egyet nem tudom hova tenni, még azt sem tudom hogy milyen címszó alatt keressem a középsulis anyagban. Nem tűnik olyan bonyolultnak, de valaki segítene feleleveníteni mi a módja a kiszámolásának? (lehet nem voltam ott amikor ezt tanultuk, vagy mindig is a gyengém volt, ezért nem emlékszem... xD) Előre is köszi.


2012. szept. 3. 16:20
 1/3 bongolo ***** válasza:

Számtani sorozat összegképlete: S = (a_1 + a_n)·n/2


[link]

2012. szept. 3. 18:06
 2/3 anonim ***** válasza:
Kiemeled a 2-t, lesz: 2*(1+2+3+...+126)= 2*((1+126)*126)/2 = 127*126=16002
2012. szept. 3. 20:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja és ahogy Bongolo is írta, a zárójelben levő összeg megoldására a Gauss tételt alkalmazzuk.
2012. szept. 3. 20:26