Számítsa ki a 2+4+6+...+252 összeget!
Egy éve tanultam matekot a középsuliban, és most lesz az egyetemen egy szintfelmérő, és a mintafeladatok közül ezt az egyet nem tudom hova tenni, még azt sem tudom hogy milyen címszó alatt keressem a középsulis anyagban. Nem tűnik olyan bonyolultnak, de valaki segítene feleleveníteni mi a módja a kiszámolásának? (lehet nem voltam ott amikor ezt tanultuk, vagy mindig is a gyengém volt, ezért nem emlékszem... xD) Előre is köszi.
2012. szept. 3. 16:20
1/3 bongolo válasza:
2/3 anonim válasza:
Kiemeled a 2-t, lesz: 2*(1+2+3+...+126)= 2*((1+126)*126)/2 = 127*126=16002
3/3 anonim válasza:
Ja és ahogy Bongolo is írta, a zárójelben levő összeg megoldására a Gauss tételt alkalmazzuk.