Hogy kell megoldani ezt a feladatot? (matek)

Meg van adva egy kör egyenlete és az a kérdés, hogy mekkor távolságra van a kör középpontja az y=x+3 egyenletű egyenestől?
2012. júl. 20. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Először kell a kör középpontja. Utána meghatározod a annak az egyenesnek az egyenletét, ami z=-x+a és átmegy a kör középpontján.

Utána megoldod a x+3=-x+a egyenletet, ezzel megkapod a két egyenes metszéspontját.

Két pont távolságát meg egyszerű kiszámolni.

Jobb lett volna, ha leírod a kör egyenletét!

2012. júl. 20. 13:50
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) A kör egyenlete: 4x(a négyzeten)+4y(a négyzeten)+16x-32y-44=0
2012. júl. 20. 13:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Így, hogy a kör egyenletét is megadtad, minden közbenső számolást is ellenőrizhetsz ezen a rajzon:

[link]

2012. júl. 20. 20:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Vagy másképpen geometriai megfontolások nélkül:


Megvan a kör középpontja az előző válaszoló átalakításával: O=(-2,4)


A kérdés, milyen távol van ez a pont az A={(x,y) in R^2|y=x+3} ponthalmaztól.


Tehát min(d(O,A))=min(d((-2,4),(x(x+3)))=min(sqrt((x+2)^2+(x-1)^2))=min((x+2)^2+(x-1)^2)=min(2x^2+2x+5)


A második egyenlőség ugye amiatt igaz, hogy a gyökfüggvény szigorúan monoton növekvő.


A fenti kifejezés akkor veszi fel minimumát, ha az első deriváltja nulla:


(2x^2+2x+5)'=4x+2=0

=> x=-1/2


és


sqrt(2*(-1/2)^2+2*(-1/2)+5)=sqrt(1/2-1+5)=sqrt(9/2)=3/sqrt(2)=3*sqrt(2)/2

2012. júl. 21. 13:31
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm én is úgy oldottam meg, ahogy a feltöltötted:)
2012. júl. 22. 20:15