Hogy kell megoldani az ilyen matek feladatot? -fontos-


Egy televízió árát 10%-kal növelték. Egy idı elteltével az új árat 10%-kal csökkentették. A két

árváltoztatás után a televízió ára 1980 lej. Határozd meg a televízió eredeti árát!


Holnap vizsgázok matekból.Nagyjából átismételtem mindent,de teljesen elfelejtettem hogy kell megoldani az ilyen feladatokat. Segítene valaki?


2012. jún. 26. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1980 = 90%

1980/90 = 22 = 1%

220 = 10%


1980+220=2200


2200= 110%

2200/110 = 20 = 1%

200 = 10%

2200-200 = 2000


Válasz: 2000 Ft

2012. jún. 26. 19:32
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. :)
2012. jún. 26. 19:47
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

(ár*1,1)*0,9=1980

ár*0,99=1980

ár=1980/0,99

ár=2000

2012. jún. 26. 19:48