2012. aug. 15. 15:11
2/5 A kérdező kommentje:
bocsi:D a telepátia nem része a feladatmegoldásnak
2012. aug. 15. 15:29
3/5 anonim válasza:
Behelyettesítek és közös nevezőre hozok: (f(x+t)-f(x))/t=(1/(x+t)-1/x)/t=
=((x-(x+t))/((x+t)*x))/t=-t/((x+t)*x*t)=-1/((x+t)*x), tehát az A válasz a helyes.
4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszodat.még annyi kérdésem lenne hogy milyen gondolatmenet alapján lett az f(x+t) annyi amennyi,nem pedig 1/x+t? Én ezt nem tudtam eldönteni.
2012. aug. 15. 15:54
5/5 anonim válasza:
f(x)=1/x a hozzárendelés (más néven függvény), így az x+t helyen a helyettesítési érték 1/(x+t).
Amit te írsz az lehetne mondjuk az f(x)+t is hiszen f(x)+t=1/x+t. De nem ezt kérte a feladat.