Hogyan kell itt megoldani a 8. feladatot? (BME 0. matek zh)

2012. aug. 15. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Link a feladatra?
2012. aug. 15. 15:28
 2/5 A kérdező kommentje:

bocsi:D a telepátia nem része a feladatmegoldásnak

[link]

2012. aug. 15. 15:29
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Behelyettesítek és közös nevezőre hozok: (f(x+t)-f(x))/t=(1/(x+t)-1/x)/t=

=((x-(x+t))/((x+t)*x))/t=-t/((x+t)*x*t)=-1/((x+t)*x), tehát az A válasz a helyes.

2012. aug. 15. 15:39
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszodat.még annyi kérdésem lenne hogy milyen gondolatmenet alapján lett az f(x+t) annyi amennyi,nem pedig 1/x+t? Én ezt nem tudtam eldönteni.
2012. aug. 15. 15:54
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

f(x)=1/x a hozzárendelés (más néven függvény), így az x+t helyen a helyettesítési érték 1/(x+t).


Amit te írsz az lehetne mondjuk az f(x)+t is hiszen f(x)+t=1/x+t. De nem ezt kérte a feladat.

2012. aug. 15. 16:03