Mekkora egy a, b, c oldalakkal adott általános háromszög beírt és köréírt köre sugarának hányadosa (r/R)?


2012. aug. 24. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
0,2429
2012. aug. 24. 14:53
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha megmondod, mekkorák a hozzá tartozó háromszög oldalai, elfogadom a választ. :-)
2012. aug. 25. 00:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló talán erre gondolt:

a=10, b=6, c=5,648.

2012. aug. 27. 21:22
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

oldalon a Héron-képlet, és a beírható kör sugara,

[link] oldalon a köré írható kör sugara megtalálható.

r=T/s, R=a b c /(4 T). Ezekből a hányados

r/R=8 T^2/(abc(a+b+c))

2012. aug. 27. 21:51
 5/5 A kérdező kommentje:
Biztos lehet még egyszerűbbé tenni az összefüggést, de köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 28. 01:29