Nagyon fontos lenne egy levezetés!2012. aug. 17. 09:31
1/2 anonim válasza:
Hát ebből a feladatból valami hiányzik.
Mindenesetre tegyük fel, hogy a háromszög másik két oldala épp az x ill. y tengely, így tehát a metszéspontokat keressük.
Ha x=0, akkor az y metszék: y=9
Ha y=0, akkor az x metszék: x=-6
Ebből adódik a keresett két metszéspont:
M1(0;9) ill:
M2(-6;0).
Két pont távolságát keressük, ez egyben az átfogó hossza is:
c=gyök(36+81)=gyök(117).
Megjegyzés:
A másik két oldal hosszát az x ill. y koordináták leolvasásával kaphatjuk meg, ezek:
9 ill. 6 egység hosszúak.
2/2 anonim válasza:
Igen, ez körülbelül egy olyan kérdés, hogy "milyen hosszú a vonal?"