9x-6y+54=0 háromszög oldalegyenesének egyenlete. Hogyan oldjam meg ezt hogy megkapjan az oldal hosszát?

Nagyon fontos lenne egy levezetés!
2012. aug. 17. 09:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ebből a feladatból valami hiányzik.


Mindenesetre tegyük fel, hogy a háromszög másik két oldala épp az x ill. y tengely, így tehát a metszéspontokat keressük.


Ha x=0, akkor az y metszék: y=9


Ha y=0, akkor az x metszék: x=-6


Ebből adódik a keresett két metszéspont:


M1(0;9) ill:


M2(-6;0).


Két pont távolságát keressük, ez egyben az átfogó hossza is:


c=gyök(36+81)=gyök(117).


Megjegyzés:


A másik két oldal hosszát az x ill. y koordináták leolvasásával kaphatjuk meg, ezek:


9 ill. 6 egység hosszúak.

2012. aug. 17. 09:47
 2/2 anonim válasza:
Igen, ez körülbelül egy olyan kérdés, hogy "milyen hosszú a vonal?"
2012. szept. 1. 18:41