v= 50 m/s = (50 m/s) / (3.6 km/h)= 13.8 km/h
s= 5 km
t= ?
v = s/t
t = s/v = 5/13.8 = 0,36 h
ez igy jo?
2012. aug. 21. 19:16
1/3 anonim válasza:
Nem. m/s-ról úgy váltasz km/h-ra, hogy szorzod 3,6-al, így 180km/h jön ki és így 5/180=0,027h vagyis ~1,67 perc
2/3 anonim válasza:
v = 180 km/h
t = s/v = 5 km/ 180 km/h = 0,02777777 h = 1,6666666 min
3/3 A kérdező kommentje:
koszonom
2012. aug. 21. 19:32