FIZIKA az egyik versenyzo 50 m/s atlag sebesseggel vezete autojat. Mennyi ido alatt tette meg az 5km es utat?


v= 50 m/s = (50 m/s) / (3.6 km/h)= 13.8 km/h


s= 5 km


t= ?


v = s/t

t = s/v = 5/13.8 = 0,36 h



ez igy jo?



2012. aug. 21. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem. m/s-ról úgy váltasz km/h-ra, hogy szorzod 3,6-al, így 180km/h jön ki és így 5/180=0,027h vagyis ~1,67 perc
2012. aug. 21. 19:27
 2/3 anonim ***** válasza:

v = 180 km/h

t = s/v = 5 km/ 180 km/h = 0,02777777 h = 1,6666666 min

2012. aug. 21. 19:29
 3/3 A kérdező kommentje:
koszonom
2012. aug. 21. 19:32