Akkor is zárójelben lesz ha eggyel szorozzuk? (egyenlet rendszerek)


2x-6-=x+1

3


ezt az egyenletet megszorzom hárommal, hogy eltünjön a 2x-6alatt a harmas. 3:3=1 akkor megszorzom a 2x-6-ot eggyel. és úgy fogom tovább írni, hogy 2x-6 vagy 2(x-6) ?


2012. aug. 16. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:

2x-6=3x+3 /-2x

-6=x+3 /-3

-9=x

2012. aug. 16. 13:31
 2/3 A kérdező kommentje:
tehát akkor nem kell zárójelbe tenni. köszönöm!
2012. aug. 16. 13:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell a zárójel, mégpedig azért nem, mert eredetileg sem volt zárójelben.


De ha eredetileg az lett volna, hogy:


(2/3)*(x-6)=x+1


Akkor kéne utólag is.

2012. aug. 17. 09:54