2
px +6x +5p =0
2012. aug. 1. 18:12
2/4 anonim válasza:
A feladat megoldása aránylag könnyű, de az ellenőrzése nagyon nehéz. Ezért csináltam egy dinamikus ábrát:
Remélem, ezzel érthető, mit is számolunk ki?
3/4 anonim válasza:
p nem lehet 0, mert akkor nem másodfokú.
A megoldások száma a diszkriminánstól függ
D=b^2-4ac
Jelen esetben:
a=p
b=6
c=5p
D=36-20p^2
Ha D>0, akkor 2 megoldás van
36-20p^2>0
36>20p^2
1,8>p^2
Ez akkor igaz, ha p -gyök(1,8) és gyök(1,8) között van. (De p nem 0)
Ha D=0, akkor 1 megoldás van.
p=-gyök(1,8) p=(gyök(1,8) (Esetleg itt hozzátehetjük, hogy p=0 esetén szintén 1 megoldás)
Végül, ha D<0, akkor nincs gyök.
p<-gyök(1,8) VAGY p>(gyök(1,8)
Külön ellenőrzésre nincs szükség.
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! (:
2012. aug. 3. 20:06