Segítségeteket kérném, hogy: hogyan kell ezt megoldani és hogy mi az eredmény. Köszönöm szépen!2012. aug. 14. 12:51
1/2 anonim válasza:
Egy megoldás a sok közül.
Legyen
a = 5
b = 12
ca - az 'a' oldal
cb - a 'b' oldal
az átfogóra eső vetülete
m - az átfogóhoz tartozó magasság
Ta - az 'a' oldali
Tb - a 'b' oldali
részháromszög területe
q = Ta/Tb = ?
A részháromszögek területe
Ta = ca*m/2
Tb = cb*m/2
A hányadosuk
q = ca/cb
Mivel
ca = c - cb
q = (c - cb)/cb
ill
q = c/cb - 1
A befogó tételből
b² = c*cb
ebből
cb = b²/c
Ezt a q képletébe helyettesítve
q = c/(b²/c) - 1
q = c²/b² - 1
q = (c² - b²)/b²
q = a²/b²
ill
q = (a/b)²
========
Remélem, rajz nélkül is érthető a levezetés.
Lehet behelyettesíteni. :-)
DeeDee
*******
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
2012. aug. 14. 22:15