Valaki segítene? Nyári házi feladat. Nem tudom megcsinálni a trigonometrikus egyenleteket. Hogy kell megoldani?


Egyenleteket kellene megoldani a valós számok halmazán.


[link]


[link]


2012. aug. 4. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem fogsz találni senkit, aki megcsinálja helyetted mindet. Ez nem a "nem tudom" kategória, hanem inkább a lustaság miatt van.

1-2-ben segítek, hogy ráérezz a dologra, aztán állj neki. Ezek még nagyon egyszerű feladatok, ha most nem érted meg, akkor később nagyon nagy- tényleg!!!- problémáid lesznek.

a) Melyik az a szög, amelynek koszinusza 1/2? (Ha nem megy fejből, akkor számológépbe bepötyögöd) Hát a 60fok, ami jelen esetben a 2X. Leosztasz tehát 2-vel, emgkapod X-et.

b) Melyik az a szög, amelynek szinusza (gyök3)/2? Szintén 60 fok(számológéppel vagy fejből, ez nevezetes), de ez megint itt 2X, tehát leszotasz 2-vel.

i) Melyik szögnek a tangense 1? A 45foknak, tehát ami a zárójelben van, annak 45foknak kell lennie. A 45 fokot átírod úgy, hogy pí/4(mivel a pí az 180fok), majd egyenlővé teszed a zárójeles résszel: pí/4 = 2X - (2*pí)/3

Hozzáadsz mindkét oldalhoz (2*pí)/3-at, majd a kapott eredményt elosztod 2-vel, és megkapod X-et.


s) Melyik az a szög, amelynek szinusza és koszinusza megegyezik? A 45 fok, tehát X=45fok vagy X=pí/4


v) Leosztod mindkét oldalt 3-mal, akkor kapsz olyat, hogy sinX=(gyök3)/3*cosX

Most leosztod mindkét oldalt cosX-el, így lesz olyanod, hogy sinX/cosX = (gyök3)/3

Mivel tudod(legalábbis illene), hogy sinX/cosX=tangensX, ezárt átírhatod: tanX=(gyök3)/3

Bepötyögöd a számológépbe és megkapod a választ.



A többit hasonlóképp...

2012. aug. 4. 13:28
 2/5 anonim ***** válasza:

Na drága Natababy. Ahhoz, hogy megcsináld ezt a feladatot, ismerned kell a trigonometriát, azon belül is a szögfüggvényeket.

Az alábbi linken nagyon szemléletesen elmagyarázzák a dolgokat. Alul a trigonometria csoportot ajánlom figyelmedbe. Ha valamit nem értesz, akkor szívesen elmagyarázom. De tényleg nem csinálja meg helyetted senki a házidat.


[link]

2012. aug. 5. 12:23
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, de már készen vannak a feladatok. :)
2012. aug. 9. 13:59
 4/5 HaleyScoo válasza:
Az utolsó két feladatot, hogy kell megoldani?
2012. aug. 14. 21:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugye van az az azonosság, hogy sin^2(x) + cos^2(x) = 1

Ebből kifejezed pl a szinuszt: sin^2(x)=1-cos^2(x)

Ezt behelyettesíted, és utána már nagyon egyszerű.

2012. aug. 14. 23:12