Két város, a és b egy folyó partján 200 km távolságra van egymástól. Két hajó egyszerre indul el, az egyik A-ból B-be a másik B-ből A-ba. Az első 5 óra alatt, a második 10 óra alatt teszi meg a A és B közti távolságot. Indulásuk után mennyi idő után találkoznak? Oldd meg a feladatot függvények segítségével?

2012. júl. 20. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egyszerűség kedvéért nevezzük a hajókat az indulási helyük alapján A és B-nek.


v(A) = 200km / 5h = 40km/h

v(B) = 200km / 10h = 20km/h


'A' várostól való távolságuk 'T' idő függvényében:

pos(A) = 40km/h * T

pos(B) = 200km - (20km/h * T)


Mivel találkoznak, a pozíciójuk megegyezik.


40*T = 200-20*T /+20*T

60*T = 200 /:60


T = 3,33 óra = 3 óra 20 perc.


A találkozásuk helye A-tól 133,33 km-re van.

2012. júl. 20. 12:20
 2/2 anonim ***** válasza:
függvényt nem tudok, de fejben számolva 3,5 órával találkoznak indulás után.
2012. júl. 20. 12:27