Két város, a és b egy folyó partján 200 km távolságra van egymástól. Két hajó egyszerre indul el, az egyik A-ból B-be a másik B-ből A-ba. Az első 5 óra alatt, a második 10 óra alatt teszi meg a A és B közti távolságot. Indulásuk után mennyi idő után találkoznak? Oldd meg a feladatot függvények segítségével?2012. júl. 20. 11:55
1/2 anonim válasza:
Az egyszerűség kedvéért nevezzük a hajókat az indulási helyük alapján A és B-nek.
v(A) = 200km / 5h = 40km/h
v(B) = 200km / 10h = 20km/h
'A' várostól való távolságuk 'T' idő függvényében:
pos(A) = 40km/h * T
pos(B) = 200km - (20km/h * T)
Mivel találkoznak, a pozíciójuk megegyezik.
40*T = 200-20*T /+20*T
60*T = 200 /:60
T = 3,33 óra = 3 óra 20 perc.
A találkozásuk helye A-tól 133,33 km-re van.
2/2 anonim válasza:
függvényt nem tudok, de fejben számolva 3,5 órával találkoznak indulás után.