Matek feladat a leírásban?


Egy 1000 házaspárból álló társaságban a feleségüknél magasabb férjek 2/3-a nehezebb is a feleségénél. A feleségüknél nehezebb férjek 3/4-e magasabb a feleségénél. Ha 120 feleség van, aki magasabb is és nehezebb is a férjénél, akkor hány férj magasabb és nehezebb a feleségénél?


Megtaláltam a megoldását a neten, de nem értettem meg belőle. Előre is köszönöm a segítséget:)



2012. júl. 19. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:

4 kategória van


A: Férj magasabb, férj nehezebb

B: Férj magasabb, feleség nehezebb

C: Feleség magasabb, férj nehezebb

D: Feleség magasabb, feleség nehezebb


A+B+C+D=1000


Azt írja a szöveg, hogy

" a feleségüknél magasabb férjek 2/3-a nehezebb is a feleségénél"

Vagyis A = 2*B (Mert A a 2/3-a az A+B-nek)


"A feleségüknél nehezebb férjek 3/4-e magasabb a feleségénél."


Ez meg azt jelenti, hogy

A=3*C


Végül D=120



Még egyszer leírva az adatokat:

A+B+C+D=1000

A = 2*B

A=3*C

D=120


-----

A+A/2+A/3+120=1000

11/6*A=880

A=480

B=240

C=160

D=120


Világos?

2012. júl. 19. 18:29
 2/3 A kérdező kommentje:
jajj, igazán nagyon szépen köszönöm, ebből most megértettem, sokkal világosabban leírtad mint a könyv hivatalos megoldása:) mégegyszer nagyonnagyon köszönöm:))
2012. júl. 19. 18:56
 3/3 misihun válasza:
Kár , hogy rosszul oldota meg
2015. szept. 21. 22:42