Egybeírt testekhez ért vki (térgeometria)?


igy szól a feladat amit nem tudok megcsinálni.


1.) Egy szabályos 4 oldalú gúla alapéle 10cm magassága 12cm. Mekkora a belőle csiszolt legnagyobb térfogatú korgúp felszíne és térfogata?


2.) Egy négyzetes oszlop köré irható gömb sugara 40cm. Mekkora a négyzetes oszlop térfogata , ha az alapél és a magasság hosszának aránya 2:3?



2012. júl. 31. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem meg tudod oldani egy kis alap logikával.


nemem már gondolatban meg is vannak, csak számolni kéme!


16F

2012. júl. 31. 17:16
 2/6 anonim ***** válasza:
csak azt kéne megnézned hogyan kapcsolódik össze a négyzet és a kör.
2012. júl. 31. 17:58
 3/6 A kérdező kommentje:
KISZÁMOLNI KITUDOM DE AZ A PROBLÉMA , HOGY NEM A MEGOLDÁSBAN LÉVŐ EREDMÉNY JÖNNEK KI
2012. júl. 31. 18:12
 4/6 A kérdező kommentje:
Az elsőt meg tudtam időközben csinálni de a másikat még mindig nem... Vki légyszi segítsen.
2012. júl. 31. 21:16
 5/6 anonim ***** válasza:

A négyzetes oszlop köré írt gömb sugara, a négyzetes oszlop testétlójának fele.

Jelöljük az alapélet a-val, a magasságot b-vel. Tudjuk, hogy a/b=2/3, tehát a=2*b/3

Ha a gömb sugara 40 cm, ebből következik, hogy a testátló 80 cm.

Ha a testátló c, akkor c^2=a^2+b^2 (Pitagorsz tétel)

c^2=6400

6400=(4*b^2)/9+b^2

Közös nevezőre hozzuk a törtet, megkapjuk: 57600=13*b^2

Innen b^2=4431=>b=44,4 cm

Behelyettesítjük és megkapjuk, hogy a=66,6 cm

A négyzetes oszlop térfogata=a^2*b, ez egyenlő

131292,6 cm^3

2012. aug. 1. 08:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, elírtam! a=44,4 cm (alapél) és b=66,6 cm (magasság)

Tehát fordítva.

2012. aug. 1. 08:59