MAtek térgeometriába primitiv?
Igy szól a feladat. Elég primitív de nem tudom hgy gogy fogjak bele.
EGY FORGÁSHENGER TENGELYMETSZETE 64cm^2 terület négyzet mennyi a térfogata?
2012. júl. 15. 13:23
2/3 A kérdező kommentje:
Ha lehet ne szologass be ha nem tudsz segiteni akkor inkabb maradj nyugton.koszi
2012. júl. 15. 15:32
3/3 anonim válasza:
Ha négyzet, akkor gyök 64=8 cm. Ez az alapkör átmérője,ez 8 cm, ebből következik, hogy az alapkör sugara 8/2=4 cm.
A térfogat= alapkör területe*magasság.
Alapkör területe= r^2 *pi= 16*pi=50,24 cm^2
Térfogat= 16*pi*8(ez a magasság)=128*pi, azaz 401,92 cm^3