MAtek térgeometriába primitiv?

Igy szól a feladat. Elég primitív de nem tudom hgy gogy fogjak bele.


EGY FORGÁSHENGER TENGELYMETSZETE 64cm^2 terület négyzet mennyi a térfogata?



2012. júl. 15. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
te vagy a primitív.
2012. júl. 15. 14:42
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha lehet ne szologass be ha nem tudsz segiteni akkor inkabb maradj nyugton.koszi
2012. júl. 15. 15:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha négyzet, akkor gyök 64=8 cm. Ez az alapkör átmérője,ez 8 cm, ebből következik, hogy az alapkör sugara 8/2=4 cm.

A térfogat= alapkör területe*magasság.

Alapkör területe= r^2 *pi= 16*pi=50,24 cm^2

Térfogat= 16*pi*8(ez a magasság)=128*pi, azaz 401,92 cm^3

2012. júl. 15. 18:02