Matek házi: Hozzuk egyszerűbb alakra, ha a>0? (a^-2/3 * a^3/4 * 5^gyökalatt a^2) / (gyökalatt a^-3 * 4^gyökalatt a * a^5/6)

Eredmény: a^9/10

2012. júl. 4. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Tolts fel egy kepet a feladatrol,mert igy tobbfele keppen ertelmezheto(legalabbis szamomra)


gyok alatt a*a^5/6 -nal pl az egesz gyok alatt van vagy csak az "a"

2012. júl. 4. 12:56
 2/5 A kérdező kommentje:
2012. júl. 4. 13:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Használd fel elsőként, hogy hogyan lehet gyökkitevőt átírni hatványkitevőnek. Ha ez megvan, akkor előbb az azonos alapú hatványok szorzására, majd osztására vonatkozó összefüggéseket.
2012. júl. 4. 15:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Na meg persze a hatvány hatványozására vonatkozó szabályt is, például ötödik GYÖK a^2 az (mivel az ötödik gyök az 1/5-ik hatvány) a^(2/5)...stb.
2012. júl. 4. 15:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Számláló így a^(-2/3)*a^(3/4)*a^(2/5)=a^(-2/3+3/4+2/5)=a^(29/60). Nevező hasonlóan a^(-3/2)*a^(1/4)*a^(5/6)=a^(-5/12). Innen tehát a^(29/60) / a^(-5/12)=a^(29/60-(-5/12))= a^(9/10) ki is jön.
2012. júl. 4. 15:34