Eredmény: a^9/102012. júl. 4. 12:38
1/5 anonim válasza:
Tolts fel egy kepet a feladatrol,mert igy tobbfele keppen ertelmezheto(legalabbis szamomra)
gyok alatt a*a^5/6 -nal pl az egesz gyok alatt van vagy csak az "a"
3/5 anonim válasza:
Használd fel elsőként, hogy hogyan lehet gyökkitevőt átírni hatványkitevőnek. Ha ez megvan, akkor előbb az azonos alapú hatványok szorzására, majd osztására vonatkozó összefüggéseket.
4/5 anonim válasza:
Na meg persze a hatvány hatványozására vonatkozó szabályt is, például ötödik GYÖK a^2 az (mivel az ötödik gyök az 1/5-ik hatvány) a^(2/5)...stb.
5/5 anonim válasza:
Számláló így a^(-2/3)*a^(3/4)*a^(2/5)=a^(-2/3+3/4+2/5)=a^(29/60). Nevező hasonlóan a^(-3/2)*a^(1/4)*a^(5/6)=a^(-5/12). Innen tehát a^(29/60) / a^(-5/12)=a^(29/60-(-5/12))= a^(9/10) ki is jön.