Dreax kérdése:

Függvények határértéke. Valaki segít?


___

lim (√3-x -1)

x->2 -------- limesz x tart 2höz, gyökalatt (3-x)-1

___ per gyökalatt (6-x) -2, mennyi a hátár

√6-x - 2) értéke ? a megoldás szerint 2, de a levezetés hiányzik, valaki tud segíteni? Előre is köszi



2012. jún. 7. 23:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

l'Hopital szabállyal kiszámolható.


Vagyis


lim f(x)/g(x)=lim f'(x) / g'(x)


A számláló deriváltja:

-1/(2*gyök(3-x))


Nevező:

-1/(2*gyök(6-x)


A kettő hányadosa:

gyök(6-x)/gyök(3-x)


x=2 behelyettesíthető mostmár

gyök(6-2)/gyök(3-2)=gyök(4)/gyök(1)=2/1=2.

2012. jún. 8. 00:13
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors segítséget :))
2012. jún. 8. 12:12