___
lim (√3-x -1)
x->2 -------- limesz x tart 2höz, gyökalatt (3-x)-1
___ per gyökalatt (6-x) -2, mennyi a hátár
√6-x - 2) értéke ? a megoldás szerint 2, de a levezetés hiányzik, valaki tud segíteni? Előre is köszi
2012. jún. 7. 23:28
1/2 anonim válasza:
l'Hopital szabállyal kiszámolható.
Vagyis
lim f(x)/g(x)=lim f'(x) / g'(x)
A számláló deriváltja:
-1/(2*gyök(3-x))
Nevező:
-1/(2*gyök(6-x)
A kettő hányadosa:
gyök(6-x)/gyök(3-x)
x=2 behelyettesíthető mostmár
gyök(6-2)/gyök(3-2)=gyök(4)/gyök(1)=2/1=2.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors segítséget :))
2012. jún. 8. 12:12