V=k (HI) 2 (a 2 négyzetent jelent) hogyan változna a reakciósebesség, ha az edény térfogatát felére csökkentenénk?


2012. jún. 6. 21:32
 1/1 Silber ***** válasza:

Szebben írva:

r=k*[HI]^2


[HI] a hidrogén-jodid koncentrációját jelenti, azaz:

r=k*(n(HI)/V(HI))^2

Ha V nő, r csökken, ergó a térfogatot felezve nő a reakciósebesség.

r'=k*(n(HI)/[V(HI)/2])^2=k*(2*n(HI)/V(HI))^2=4k*(n(HI)/V(HI))^2

Tehát négyszeresére nő a reakciósebesség, ha felezzük a reaktortérfogatot.

2012. jún. 6. 22:46