Van itt egy házi amit "megcsináltam" de 101% hogy nem jó, hol rontottam el?


[link]



2012. máj. 28. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Például a felezőpontot


(x1+x2)/2 = (-5+3)/2=-1


(-1;0) a helyes érték.


r egyenlő a középpont és valamelyik pont távolságával.


r az x tengelyen van és P is, ilyenkor nem kell képletekbe behelyettesíteni, leolvasod az ábráról, hogy r=4


A kör egyenlete

(x+1)^2+y^4=16



Ha megoldod az egyenletrendszert, akkor x=13/10 jön ki, a hozzá tartozó y-t már rád bízom.


Azért furcsa, hogy a számot ki tudtad hozni, miközben korábban el lett számolva. :)

2012. máj. 28. 18:08
 2/6 anonim ***** válasza:

Amúgy amikor y-t számolod szigorúan az eredeti egyenletbe helyettesíts vissza:


(13/10-3)^2+y^2=8

1,7^2+y^2=8

y^2=5,11

y=2,26

y=-2,26

A két pont

(1,3 ; 2,26)

(1,3 ; -2,26)

2012. máj. 28. 18:38
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod :)

Ja igen elfelejtettem elosztani 2-vel a középpontot.

Itt írtad hogy a :

A kör egyenlete

(x+1)^2+y^4=16

Ott miért y^4 ? nem y^2?

És az Y azért oda helyettesítettem vissza mert órai példában sem az eredetibe helyettesítettünk vissza

2012. máj. 28. 18:55
 4/6 anonim ***** válasza:

de négyzet, bocs elírtam.


Elvileg mindegy, hogy hova helyettesítesz vissza, DE

én azt tanácsolom, hogy amikor megteheted mindig valamilyen eredeti egyenletbe helyettesíts be. Akkor kisebb a hiba esélye.

2012. máj. 28. 19:04
 5/6 A kérdező kommentje:

De akkor nem lesz helyes a 13/10 mert ugye a középpontot elszámoltam C(-2;0) helyett az lesz hogy C(-1;0)akkor a k1 is megváltozik x^2+2*x*1+1^2+y^2-2*y*0+0^2=16

x^2+2x+1+y^2=16

x^2+2x+y^2-15=0


És akkor k: x^2-6x+y^2+1=0

k1:x^2+2x+y^2-15=0

Ami > -6x+1-(2x-15)=0

-8x-16=0

-8x=16

x=-2


És így x=-2 jön ki.

Így helyes nem?

2012. máj. 28. 20:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja igazad van, pont a rossz egyenletet írtam le a papíromra.

(x-3)^2+y^2=8

(x+1)^2+y^2=16


Nem kell ész nélkül nekiesni. Tök fölösleges egyből felbontani a zárójelet, teljesen átláthatatlan lesz az egész.

Mindkettőben y^2 szerepel.

A 2-ből kivonom az első egyenletet:


(x+1)^2-(x-3)^2=8


Most bontom fel a zárójelet

x^2+2x+1-(x^2-6x+9)=8


x^2+2x+1-x^2+6x-9=8

8x-8=8

x=2


Beírom az elsőbe

(2-3)^2+y^2=8

1+y^2=8

y^2=7

2012. máj. 28. 21:01