Valaki segíteni matek hf ben?

Igy szol a feladat: Adott a háromszög három csúcsa :A(3,-5)B(-3,3)C(-1,-2).HAtározza meg az A-ból kiinduló szögfelező hosszát! SZámitását indokolja

2012. máj. 25. 21:05
 1/2 anonim ***** válasza:

A háromszög területe megkapható az alábbi képlettel:


T=a*b*sin gamma /2


A szögfelező két háromszögre osztja a háromszöget, ennek segítségével is felírhatjuk a területet.


T=a*f*sin (gamma/2) /2 +b*f*sin (gamma/2) /2


A két terület persze egyenlő:

a*b*sin gamma /2 =a*f*sin (gamma/2) /2 +b*f*sin (gamma/2) /2


sin gamma = 2*sin (gamma/2)*cos (gamma/2)

behelyettesítés után az egyenletből fejezzük ki f-et:


f=2ab*cos (gamma/2) /(a+b)


a, b hossza (Ami most AB és BC oldal) könnyen kiszámolható.


A gamma szöget megkaphatjuk a skalárszorzatos képletből.

AB és BC közrezárt szögét kell kiszámolni.

Utána már csak be kell helyettesíteni a képletbe.

2012. máj. 25. 21:12
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy teljesen más megközelítéssel készített megoldás:

[link]

2012. máj. 25. 22:50