Segítenél a matek házimban? (kör egyenlete)


3886. Határozzuk meg a következő 3 ponton áthaladó kör egyenletét:

a(-1;1)

b(4;2)

c(4;-4)

3885. Határozzuk meg a és b értékét úgy,hogy az xnégyzet+ynégyzet+ax+by=0 kör áthaladjon az (1;2) és a (-3;3) pontokon.

(ezeket nem tudtam megcsinálni



2012. máj. 22. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:

na most a kör egyenlete (x-u)^2+(y-v)^2=r^2

ebből x,y azok a pontok lesznek amiken majd áthalad, az u és v pedig a középpont. az r a kör sugara.

ergo ami neked kell az ki kell elégítse a:

(-1-u)^2+(1-v)^2=r^2

(4-u)^2+(2-v)^2=r^2

(4-u)^2+(-4-v)^2=r^2


innentől csak megoldod az egyenleteid, és meg kell, hogy kapjad u,v,r értékeket. ezután felírod a kör egyenletét (de most írd be u,v,r helyére az ismert értékeit)


3885

(x^2+a*x+(a/2)^2)+(y^2+b*y+(b/2)^2)=(a/2)^2+(b/2)^2


ahol a jobb oldali az r^2 értéked lesz, u=-a/2, v=-b/2.

a pontok koordinátáit, helyettesítsd be x és y helyére, lesz két ismeretlened és két egyenleted, ezt már csak megoldod.

2012. máj. 22. 22:07
 2/3 anonim ***** válasza:

A kör középpontja az oldalfelező merőlegesek metszéspontja.

Egyik y=-1

Másik: x-y=3

Középpont (o): (2;-1)

r=oc távolság

r^2=13

Innen simán behelyettesítesz 22:07-es képletébe anélkül, hogy a másodfokú egyenletrendszerrel szenvednél :)

2012. máj. 22. 23:55
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi!!!
2012. máj. 24. 18:07