Mekkora egy 10 cm oldalhosszúságú szabályos hétszög területe?

Előre is köszönöm :)


2012. máj. 22. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
2012. máj. 22. 17:36
 2/4 anonim ***** válasza:

Szabályos hétszög 7db egyenlő szárú háromszögre bontható.

360/7= 51,43° a háromszögek szárai által bezárt szögei.

Az egyenlő szárú háromszöget megfelezve két derékszögű háromszöget kapunk. Tangens függvénnyel egyszerűen kiszámolható a háromszög magassága.

tg(25,715°) = 5/x

5/0,48 = 10,48 = x = magasság

Háromszög területe: a*ma/2 = 10*10,42/2 = 52,1 cm^2 (<= egy háromszög területe)


7*52,1 = 364,7 cm^2


A számolásokban két tizedesre kerekítettem, ezért nem pontos.

2012. máj. 22. 18:58
 3/4 anonim ***** válasza:
5/0,48 = 10,42 (bocsi)
2012. máj. 22. 18:59
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a megoldást :)
2012. máj. 23. 15:12