Mik a megoldásuk ezeknek a feladatoknak? Előre is kössz.


Egy autó ára 1,9 millió Ft. Mennyi lesz az ára ha 3%-al felszállítják?


A 74,6 négyzetkilóméter az egész terület 14%-a. Hány négyzetkilóméter az egész terület területe?


A mobiltelefon 20-%al csökkentett ára 19600 Ft. Mennyi az eredeti ára?



2012. máj. 21. 17:19
 1/6 anonim válasza:

1. Új ár áremelés után 1,9x1,03=1,957millió


2. nem tudom


3. 80% 19600

1% 19600/80=245

100% 245x100= 24500

2012. máj. 21. 17:24
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. :)
2012. máj. 21. 17:26
 3/6 anonim ***** válasza:

x*0,14=74,6

x=532,88 km^2


ez a kettes

2012. máj. 21. 17:29
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megoldásokat.
2012. máj. 21. 17:32
 5/6 anonim válasza:

1. 1.900.000 Ft --- 100 %

1% = 1.900.000 / 100 = 1.900

3% = 3 x 1.900 = 5700 Ft

1.900.000 + 5700 = 1.905.700

2012. máj. 22. 18:45
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. máj. 28. 18:57