Egy autó ára 1,9 millió Ft. Mennyi lesz az ára ha 3%-al felszállítják?
A 74,6 négyzetkilóméter az egész terület 14%-a. Hány négyzetkilóméter az egész terület területe?
A mobiltelefon 20-%al csökkentett ára 19600 Ft. Mennyi az eredeti ára?
2012. máj. 21. 17:19
1/6 anonim válasza:
1. Új ár áremelés után 1,9x1,03=1,957millió
2. nem tudom
3. 80% 19600
1% 19600/80=245
100% 245x100= 24500
2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. :)
2012. máj. 21. 17:26
3/6 anonim válasza:
x*0,14=74,6
x=532,88 km^2
ez a kettes
4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megoldásokat.
2012. máj. 21. 17:32
5/6 anonim válasza:
1. 1.900.000 Ft --- 100 %
1% = 1.900.000 / 100 = 1.900
3% = 3 x 1.900 = 5700 Ft
1.900.000 + 5700 = 1.905.700
6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. máj. 28. 18:57