Ha egy szám háromszorosából elveszek 32-t, akkor ugyanannyit kapok, mintha a szám kétszereséhez hozzáadok 20-t. Melyik ez a szám? -PLS-

Ágnes 4 kg almát vásárolt és 98 Ft-ért citromot.Barbara 5 kg almát vásárolt és 28 Ft-ért csokit.A 2 lány együtt kétszer annyit költött,mint Csilla,aki 6 kg almát vett és 18 Ft-ért rágót.Mennyibe kerül egy kg alma? -PLS-

#szöveges feladat #ha egy szám
2012. máj. 20. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:

3x-32=2x+20 (-2x)

x-32=20 (+32)

x=52


4x+98+5x+28=(6x+18)x2

9x+126=12x+36 (-36)

9x+90=12x (-9x)

90=3x (/3)

30=x 1kg alma 30ft

2012. máj. 20. 16:05
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!!!!!!!
2012. máj. 22. 20:00