..., ha a nap 24 órájából eltelt idő 60%-a a napból még hátralevő időnek?

2012. máj. 15. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
t idő telt el eddig, 24-t idő van még hátra (tehát a pontos idő órában t). Felírsz egy egyenletet a szöveg alapján, és megkapod a megoldást.
2012. máj. 15. 17:53
 2/3 anonim ***** válasza:

24 = x + y


x = eltelt idő, y = a napból még hátralevő idő


x = 0,6*y (az eltelt idő 60%-a a napból még hátralevő időnek)


24 = 0,6*y + y

24 = 1,6*y

y = 24/1,6 = 15 óra (hátralevő idő)


x = 24 – 15 = 9 óra (eltelt idő)


Ellenőrzés:


x = 0,6*y = 0,6*15 = 9


9 + 15 = 24

2012. máj. 16. 00:29
 3/3 Oskan válasza:
én tudom.
2013. márc. 18. 16:59