..., ha a nap 24 órájából eltelt idő 60%-a a napból még hátralevő időnek?2012. máj. 15. 17:37
1/3 anonim válasza:
t idő telt el eddig, 24-t idő van még hátra (tehát a pontos idő órában t). Felírsz egy egyenletet a szöveg alapján, és megkapod a megoldást.
2/3 anonim válasza:
24 = x + y
x = eltelt idő, y = a napból még hátralevő idő
x = 0,6*y (az eltelt idő 60%-a a napból még hátralevő időnek)
24 = 0,6*y + y
24 = 1,6*y
y = 24/1,6 = 15 óra (hátralevő idő)
x = 24 – 15 = 9 óra (eltelt idő)
Ellenőrzés:
x = 0,6*y = 0,6*15 = 9
9 + 15 = 24