Ha egy számból elvesszük?

...a 30%-át, majd a maradék 25%-át, és így 42-t kapunk. Melyik ez a szám?

#szám #kapunk #elvesszük
2012. máj. 15. 16:52
 1/3 anonim válasza:

42x1,25=52,5

52,5x1,30=68,25

2012. máj. 15. 17:00
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszii:))
2012. máj. 15. 17:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem jó az első megoldás!

Felelőtlenség rossz válasszal megtéveszteni a kérdezőt. Legalább ellenőrizd a megoldásodat.


Legyen a szám x

A feladat szerint

(x - x/3) - (x - x/3)/4 = 42

2x/3 - 2x/12 = 42

2x/3 - x/6 = 42

közös nevezőre hozva

4x - x = 252

3x = 252

x = 84

=====


Ellenőrzés

x - x/3 = 84 - 84/3 = 84 - 28 = 56

56 - 56/4 = 56 - 14 = 42


DeeDee

***********

2012. máj. 16. 18:18