7. osztály --> matek. Ki segít? ( lent a feladat )


Egy henger alapkörének sugara 5 cm, a magassága 10 cm. Mekkora a felszíne, illetve a térfogata?


Mi a képlet?

Hogy jön ki?

Mi az eredmény?


A tanár el se magyarázta :/


Köszi a válaszokat előre is!! :)


2012. máj. 22. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:

V=T*m

T=r^2*pi


A=2*T+Tpalást

Tpalást=K*m

K=2r*pi


ezeket a képleteket kell használni, remélem sikerül:)

Ha nem szólj segítek, vagy leellenőrröm

2012. máj. 22. 16:05
 2/5 anonim ***** válasza:

én segítek :) előkotortam a puskalexikonomat:D

mindjárt írom

2012. máj. 22. 16:08
 3/5 anonim ***** válasza:

a felszín: kiszámolod az alapkör területét=2 r/négyzet/ szorozva pí-vel

ezt kétszer kell venni mivel alul és felül is van egy

ehhez hozzáadod a palást területét vagyis=2szer r szer pí szer magasság

2012. máj. 22. 16:10
 4/5 anonim ***** válasza:
térfogat: alapkör területe vagyis r/négyzet/szer pí és ezt megszorzod a magassággal
2012. máj. 22. 16:11
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Térfogat: r^2*pí*magasság, tehát 5^2*pí*10=785,4

Felszín: 2*r^2*pí+2*r*pí*magasság=2*5^2*pí+2*5*pí*10=157,1+314,16=471,26.

Remélem nincs benne számolási hiba...

2012. máj. 22. 16:12