Egy henger alapkörének sugara 5 cm, a magassága 10 cm. Mekkora a felszíne, illetve a térfogata?
Mi a képlet?
Hogy jön ki?
Mi az eredmény?
A tanár el se magyarázta :/
Köszi a válaszokat előre is!! :)
2012. máj. 22. 16:03
1/5 anonim válasza:
V=T*m
T=r^2*pi
A=2*T+Tpalást
Tpalást=K*m
K=2r*pi
ezeket a képleteket kell használni, remélem sikerül:)
Ha nem szólj segítek, vagy leellenőrröm
2/5 anonim válasza:
én segítek :) előkotortam a puskalexikonomat:D
mindjárt írom
3/5 anonim válasza:
a felszín: kiszámolod az alapkör területét=2 r/négyzet/ szorozva pí-vel
ezt kétszer kell venni mivel alul és felül is van egy
ehhez hozzáadod a palást területét vagyis=2szer r szer pí szer magasság
4/5 anonim válasza:
térfogat: alapkör területe vagyis r/négyzet/szer pí és ezt megszorzod a magassággal
5/5 anonim válasza:
Térfogat: r^2*pí*magasság, tehát 5^2*pí*10=785,4
Felszín: 2*r^2*pí+2*r*pí*magasság=2*5^2*pí+2*5*pí*10=157,1+314,16=471,26.
Remélem nincs benne számolási hiba...