Matek! 3 szöveges feladat hogyan? Számolás+megoldás légyszíves


a) Egy nyári nap a strandon a hideg vizes medencében kétszer annyian voltak, mint a meleg vizes medencében. Ha a hideg vizes medencébe még bement volna 10 ember, és a meleg vizesből is átment volna 10 ember a hideg vizbe, akkor a hideg vízben négyszer annyian lettek volna, mint a melegben. Hány fürdőző volt eredetileg a medencékben?

b)Egy család három gyermekének együtt 5700Ft zsebpénze van.Lacinak és Pistinek együtt 3700Ft-ja van,Orsinak és Pistinek 4700Ft-ja.Hány forintja van a három gyereknek külön-külön?

c)Ákos,Béla és Csaba bélyeget gyűjt.Csabának kétszer annyi bélyege van mint Bélának,akinek 2-vel több bélyege van, mint Ákos bélyegei számának a fele.Ákosnak 4-gyel kevesebb bélyege van,mint Csabának.Hány bélyege van Bélának?


2012. máj. 23. 16:30
 1/2 bensdorp ***** válasza:

h=2*m

h+10+10=4*(m-10)


2*m+20=4*m-40

60=2*m

30=m

h=2*m=2*30=60

2012. máj. 23. 17:00
 2/2 bensdorp ***** válasza:

5700=L+O+P

3700=L+P

4700=O+P


5700=(L+P)+(O+P)-P

5700=3700+4700-P

P=2700

L=3700-P=3700-2700=1000

O=4700-P=4700-2700=2000

2012. máj. 23. 17:03