Erre mi a jó megoldás? (Matematika)


Írja fel a háromszög síkjának egyenletét!

A(2;-4;8) B(2;-2;6) C(-1;8;5)

Számított:


|AB|=3

|AC|=3*sqrt(18)


ugye a sík egyenlete:

A(X-X0)+B(Y-Y0)+C(Z-Z0)=0


tehát:


ABxAC= 18i-3j+18k


_____________________________________

Akkor a kérdésem:

Itt most a normál vektor az ABxAC vektoriális szorzata, és ezt helyettesítem be A,B,C helyére?

X0-nak vagy Y0-nak vagy Z0-nak meg kiválasztom a háromszög valamely oldalának koordinátáit és azt írom be?


Tehát:

18(X-2)-3(Y+4)+18(Z-8)=0

6X-Y+6Z-64=0


és ennyi a megoldás?



A segítséget előre is köszi!



2012. máj. 20. 19:54
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocs, az AB(1;2;-2) és AC(-3;12;-3)
2012. máj. 20. 19:58
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen a normálvektor a vektoriális szorzatból jön.

A vektorok hossza tudtommal nem kell


"Bocs, az AB(1;2;-2) és AC(-3;12;-3)"


Helyesen: AB(0;2;-2)


ABxAC=18i+6j+6k


Ehelyett érdemesebb az 1/6-ával számolni, hogy kisebbek legyenek a számok. (3,1,1) lesz a normálvektor


Mondjuk A pontot kiválasztom.

3*(x-2)+(y+4)+(z-8)=0

3x+y+z=10


Ezen a síkon valóban rajta van mindhárom pont.

2012. máj. 20. 20:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Amúgy ha kijön valami, azt könnyű ellenőrizni csak be kell helyettesíteni a megadott pontokat.


6X-Y+6Z-64=0

Beírom C koordinátáit:


6*(-1)-8+6*5-64=-14+30-64=-58


Hát ez nem 0, vagyis el van rontva az egyenlet.

2012. máj. 20. 20:19