Addig oké, hogy 4 szám alkotható, akkor az 6*5*4*3 = 360 szám képezhető. De hogy lehet ezeknek az összegeit kiszámolni?
Köszi előre is :)
2012. máj. 14. 16:35
1/2 anonim válasza:
Hát, találd ki, melyik hány esetben áll az egyesek, tízesek, százasok, ezresek helyén, aztán szorzás és összeadás.
2/2 anonim válasza:
360+359+358+...+3+2+1-fajta összegeket úgy lehet kiszámolni, hogy az 1. és az utolsó, valamint az utolsó előtti és a 2., stb. számok összege egyenlő.
Tehát:
360+1=361
359+2=361
358+3=361
...
181+179=361.
Ez 179*361, és a végén a kimaradt 180-as:
179*361+180=64799 jön ki (számológéppel).
Remélem segítettem. :D