Martin255 kérdése:

Határozza meg azon négyjegyű számok összegét, amelyek az 1,2,3,4,5,6 számokat 1x tartalmazhatják?


Addig oké, hogy 4 szám alkotható, akkor az 6*5*4*3 = 360 szám képezhető. De hogy lehet ezeknek az összegeit kiszámolni?


Köszi előre is :)



2012. máj. 14. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát, találd ki, melyik hány esetben áll az egyesek, tízesek, százasok, ezresek helyén, aztán szorzás és összeadás.
2012. máj. 14. 20:04
 2/2 anonim válasza:

360+359+358+...+3+2+1-fajta összegeket úgy lehet kiszámolni, hogy az 1. és az utolsó, valamint az utolsó előtti és a 2., stb. számok összege egyenlő.

Tehát:

360+1=361

359+2=361

358+3=361

...

181+179=361.


Ez 179*361, és a végén a kimaradt 180-as:


179*361+180=64799 jön ki (számológéppel).


Remélem segítettem. :D

2012. máj. 15. 18:30