Hogyan kell megoldani ezeket (matek)?

szal kisérettségim lesz és megkaptam a feladatokat előre de ezekkel sehogysem boldogulok.ha valaki nagyon vágja a témát akkor legyen szíves irni privit hogy segitsen mert rám szorulna, elöre is köszi!a feladatok itt vannak: [link]
2012. máj. 9. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:

1. feladat:

én felszoroztam, kikötve, hogy x=/=1/2 és x=/=-1/3. felbontva a zárójeleket és egy oldalra rendezve ezt kaptam: 5x^2-20x+10=0. Innentől másodfokú megoldóképlettel megoldod.


2.feladat:

legyen n szög. ekkor a szomszédos kettő csúcs és magán kívül mindegyikhez kell átlót húzni, így persze kétszer számoljuk mindet, tehát osztjuk is kettővel, azaz (n/2)*(n-3) az átlók száma. n az oldalak száma. tudjuk, hogy (n/2)*(n-3)=10*n.

ebből n=23. 23szög, amik oldala=6. K=23*6=138


3.feladat:

hozzuk közös alapra, ekkor A+B= (b-a+a*(b^2)-(a^2)*b)/((b^2)+a*b)


4.feladat:

megoldod az osztás két oldalát. az alsó=/=0, mert nullával nem osztunk. ha megoldod a másodfokú egyenlet megoldóképletével, akkor az alsóra ezt: x1=-2, x2=10 kapod. a kettő közt - értéket vesz fel, az x1 és x2 nem jó (lásd a kikötésnél). a két oldalt +. a felső (x^2-2*x) megoldása x1=0, x2=2. A kettőt ábrázolod, és így kapod, hogy: -2<x<0 és 2<x<10. ez a megoldás.


5.feladat:

2*(x-5)*(x-2)


6.feladat:

kikötés: x>=3/4

én négyzetre emelem és ezután másodfokúval megoldanám.


7.feladat:

x=/=|3|

(x+(x-3)^2)/((x-3)*(x+3))=5/(4*(x-3))

ebből:

x^2-5x+9=5*(x+3)/4

átrendezed és másodfokúval megoldod.


ha elrontottam/elnéztem/elírtam valamit akkor szóljatok.

2012. máj. 9. 20:32
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen! de hogyan kaptad az eredményeket? gondolom nem fejben számoltál nem tudnád lefényképezni a lapot amin számoltál?
2012. máj. 9. 20:48
 3/4 A kérdező kommentje:

az 5ösnél ez nem jó?


2(x a másodikon-7x+10)

2012. máj. 9. 20:54
 4/4 anonim ***** válasza:

az ugyanaz, de nem szorzat.

nincsen lapom, bocs.

2012. máj. 9. 21:01