Hogy kell megoldani ezeket a 8. osztályos matek feladatokat?


1.) 25 l 60 celsius fokos és 50 l 90 celsius fokosvizet összekevernek. Mekkora lesz a keverék hőmérséklete?

2.) Albert egyedül 12 óra alatt, Béla 8 óra alatt ásna ki egy árkot. Együtt kezdenek dolgozni, de Béla 4 óra munka után elmegy. Mennyi idő alatt fejezi be Albert a munkát?

3.)Három könyvszekrényben könyvek vannak. A másodikban kétszer, a harmadikban háromszor annyi, mint az elsőben. Ha a harmadikból 400 könyvet átteszünk az elsőbe, akkor az elsőben 310 könyvvel több lesz, mint a másodikban. Hány könyv van az első szekrényben?


2012. ápr. 8. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:

1., 37 675 (összeg,osztás 2-vel)

2., 12

3., 710 (<-3X-400=2X+310)


A válaszok nem biztos,hogy jók,mert én számoltam... :D

De azért remélem tudtam segíteni valamicskét.

2012. ápr. 8. 22:38
 2/5 anonim ***** válasza:

1., 37 675 (összeg,osztás 2-vel)

Ez biztos nem jó, mivel 60 és 90 fok között kell lennie a megoldásnak, méghozzá saccperkábé 60+10=70fokos


A másik kettő stimmelhet, nem számoltam át. :)

2012. ápr. 8. 22:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ELSŐ: Egyik válaszod se jó, úgyhogy nem hiszem, hogy sokat segítettél...

(Az első feladatban összekeverted az 'L' betűt az 1-essel, ami persze még érthető is.)



25L 60 fokos víz "energiája" 25*60=1500

50L 90 fokos vízé 4500


összekeverem 6000 egység jut 75 literre.

Vagyis 6000/75=80 fok jön ki.


(Máshogy is megkaphatjuk ugyanezt az 50L a 25L duplája, ezért vehetünk 3 25L-es vödröt 60-90-90 fokos vízzel.

Az átlag: (60+90+90)/3=80 lesz)



2-es

Nézzük meg hogy állnak 4 óra múlva.

Albert 4 órát dolgozik, 12 óra alatt lenne egyedül kész, tehát 4 óra alatt az EGÉSZ terület 1/3-át ássa fel.

Béla ez idő alatt az 1/2 részét.

Ekkor 1/2+1/3=3/6+2/6=5/6 van kész és még 1/6 van hátra.


Albert óránként 1/12-et tud felésni.

Tehát még 2 óra kell, hogy befejezze. (Összesen 4+2=6 órát dolgozott)


3,

Legyen az első szekrényben X

A másodikban 2X

A harmadikban 3X


Harmadikból átteszek 400-at, akkor ott 3X-400 marad, az elsőbe ekkor X+400 lesz és tudjuk, hogy


x+400=310+2*X

90=x


Vagyis eredetileg:

90

180

270 könyv volt


NODE ekkor a 3. szekrényből nem tudunk 400-at áttenni, mert ott nincs is annyi.


szóval ennek a feladatnak NINCS MEGOLDÁSA

2012. ápr. 8. 22:56
 4/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Bocsi,tényleg nem jók... :(

2012. ápr. 9. 08:26
 5/5 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszolónak köszi! :)
2012. ápr. 9. 09:54