Mi a megoldása ennek a példának? én sajnos még segítséggel sem jöttem rá:S


Sziasztok, meg tudnátok mondani ennek a példának a megoldását? Sajnos, segítséggel sem jöttem rá:S


[link]


Nagyon szépen köszönöm!!!


2012. máj. 4. 10:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"Sajnos, segítséggel sem jöttem rá:S"

Nem csodálom :)

2012. máj. 4. 10:42
 2/16 A kérdező kommentje:
haha, kössz :D megnyugtatlak, nem készülök matek tanárnak:D és meg van egy szemeszter matekom:/ :D
2012. máj. 4. 10:59
 3/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Többen nem is voltunk :)

Hát kitartást az utolsó szemeszter matekhoz :)

2012. máj. 4. 11:11
 4/16 A kérdező kommentje:
kôszi:D
2012. máj. 4. 11:13
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy kell, ahogy a múltkor csináltuk.


Először behelyettesít, utána parciális derivál, majd ismét behelyettesít, de most már számokat.

2012. máj. 4. 13:06
 6/16 bongolo ***** válasza:
100%

∂w/∂s = ∂w/∂x·∂x/∂s + ∂w/∂y·∂y/∂s + ∂w/∂z·∂z/∂s


A másik ugyanígy megy, csak mindenhol ∂s helyett ∂t van.


Ezeket a deriválásokat meg tudod csinálni egyesével? Pl.

∂w/∂x:

-4xy deriváltja -4y

yz deriváltja 0 (mert nincs benne x, tehát konstans)

xz driváltja z


tehát

∂w/∂x = -4y + z


Ennek s=2, t=-5 esetében kell az értéke, ahhoz ki kell számolni először x, y és z értékeit ezeknél az s és t-nél, stb.


∂x/∂s = t (vagyis -5)


stb.


A deriválások nagyon egyszerűek egyébként, de ha ez se megy és nem is akarod megérteni, csak túl akarsz lenni a dolgon, akkor segít bennük a wolframaplpha:

[link]

2012. máj. 4. 14:04
 7/16 A kérdező kommentje:
az elsô része : 54505??
2012. máj. 4. 15:51
 8/16 bongolo ***** válasza:

Nem számoltam ki, úgyhogy nem tudom, de hát belekezdek:


s = 2

t = -5

x = st = -10

y = e^(st) = e^(-10)

z = t² = 25


∂w/∂x = -4y + z = 4·e^(-10) + 25

Ezt kell szorozni ∂x/∂s-sel:

∂x/∂s = t = -5


∂w/∂x·∂x/∂s = (4·e^(-10) + 25)(-5) = -20·e^(-10) - 125


Hát ez nem hasonlít 54505-re messziről sem...


Így folytasd a ∂w/∂y·∂y/∂s-sel stb. És használd a wolfram alpha-t, ha nem tudsz deriválni.

2012. máj. 4. 17:02
 9/16 A kérdező kommentje:

nekem ez nem megy:S segítenél légy szíves ebben az utolsó részben?

köszönöm!!!!

2012. máj. 4. 23:20
 10/16 bongolo ***** válasza:

Nem segítek többet, nem vagyok időmilliomos. Használd a wolfram alpha-t, fentebb van a link, annak mintájára írd be a többi deriválandót is oda.


Az egyetemet se fogja helyetted elvégezni más...

2012. máj. 4. 23:39
1 2