Mi lesz ennek a feladatnak a megoldása? Fősulis matek


Sziasztok, segítene valaki megoldani ezt a feladatot?


Köszönöm szépen!


[link]



2012. ápr. 29. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Át lehet alakítani a függvényt: 196-2y^2 alakba. Vagyis minél nagyobb az y^2 annál kisebb lesz a fgv.

Ezért a minimumok:

x=0

y=gyök(196)


VAGY


x=0

y=-gyök(196)



Maximum: ugyanez, csak y^2 legyen minél kisebb.


y=0-nál van a két maximum.

2012. ápr. 29. 20:35
 2/2 A kérdező kommentje:
koszike, ment a zold!!
2012. ápr. 29. 20:36