Mi a megoldása a feladatnak?

cos2 x – 2 sin x + 1 = 0
2012. márc. 21. 15:31
 1/2 A kérdező kommentje:

Nem jól írtam:

cos^2 x – 2 sin x + 1 = 0

2012. márc. 21. 15:32
 2/2 BKRS ***** válasza:

cos^2 x – 2 sin x + 1 = 0

1-sin^2(x) - 2sin(x) +1 = 0

sin^2(x) + 2sin(x) - 2 = 0

(sin(x) +√3+1)(sin(x) - √3 + 1) = 0

mivel sin(x) nem lehet kisebb -1-nel, ezert csak

a sin(x) = √3 - 1 lehet megoldas.

Ebbol gondolom x-et mar ki tudod szamolni.

2012. márc. 21. 15:48