cos2 x – 2 sin x + 1 = 02012. márc. 21. 15:31
1/2 A kérdező kommentje:
Nem jól írtam:
cos^2 x – 2 sin x + 1 = 0
2012. márc. 21. 15:32
2/2 BKRS válasza:
cos^2 x – 2 sin x + 1 = 0
1-sin^2(x) - 2sin(x) +1 = 0
sin^2(x) + 2sin(x) - 2 = 0
(sin(x) +√3+1)(sin(x) - √3 + 1) = 0
mivel sin(x) nem lehet kisebb -1-nel, ezert csak
a sin(x) = √3 - 1 lehet megoldas.
Ebbol gondolom x-et mar ki tudod szamolni.