Mi ennek a fizika feladatnak a megoldása?


Órán a tanár úr csak úgy feladta a házit..nem bírjuk megcsinálni könyvben sincs említve a kérdés a következő:

Mekkora nehézségi erő hat 1 köbdeciméter

a,vízre

b,vasra

c,aranyra?


köszönöm


2012. febr. 19. 20:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Meg kell nézned egyesével, hogy melyiknek mekkora a sűrűsége. A víznek megközelítőleg 1kg/dm^3, tehát 1 dm^3 víz az 1kg, vagyis erre m*g = 10N nehézségi erő hat. És így tovább...
2012. febr. 19. 20:59
 2/2 Kinga néni ***** válasza:
ró=m/V, kikeresed a sűrűségert, V meg van adni, kijön m, G=m*g
2012. febr. 20. 10:25