Órán a tanár úr csak úgy feladta a házit..nem bírjuk megcsinálni könyvben sincs említve a kérdés a következő:
Mekkora nehézségi erő hat 1 köbdeciméter
a,vízre
b,vasra
c,aranyra?
köszönöm
2012. febr. 19. 20:49
1/2 anonim válasza:
Meg kell nézned egyesével, hogy melyiknek mekkora a sűrűsége. A víznek megközelítőleg 1kg/dm^3, tehát 1 dm^3 víz az 1kg, vagyis erre m*g = 10N nehézségi erő hat. És így tovább...
2/2 Kinga néni válasza:
ró=m/V, kikeresed a sűrűségert, V meg van adni, kijön m, G=m*g