Geometria feladat megoldása?


a) Egy derékszögű háromszög befogója 12 cm, a köré írható kör sugara 9 cm. Mekkorák a magasságok és a középvonalak?


b) Mekkorák az egyenlőszárú háromszög szögei, ha az alapon fekvő egyik külső szöge a szárak által bezárt szög 3,5-szerese?



2012. máj. 2. 13:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a köré írható kör sugara 9cm, akkor az átfogója 18cm.

Pitegorasszal kilehet számolni a harmadik oldalt. (13,41)

A két befogó azok egyben magasságok is.

A háromszög területe a két befogó szorzata, abból pedig a T=a*m/2 képletbe behelyettesítve az átfogó magasságát kiszámolhatod.


A középvonalakat párhuzamos szelők tételével lehet kiszámolni, aránypárokkal.


Ha vmelyik nem megy szólj, és segítek számolással.

2012. máj. 2. 14:06
 2/2 anonim ***** válasza:

szögek: a,b,b

a külső szög: 3,5*a

akkor az alapon lévő szög: 180-3,5*a=b

a+2b=180

a+2(180-3,5a)=180

a+360-7a=180

180=6a

30=a


akkor b=75

2012. máj. 2. 14:09