Sziasztok, megnézné valaki nekem ezt a példát?
nem jönnek ki a pontok, :S (17,14)
Nagyon szépen köszönöm!!!
2012. máj. 3. 16:14
1/3 A kérdező kommentje:
Nekem a pontra 17,14 jött ki:S
2012. máj. 3. 16:15
2/3 bongolo válasza:
A 17,14 jó megoldás, ez az egyik pont a négyből. Ugye ez ebből a két egyenlőtlenségből jött ki:
-6x-5y ≥ -172
-12x+8y ≥ -92
és úgy jött ki, hogy egyenlőségre megoldottad az egyenletrendszert:
-6x-5y = -172
-12x+8y = -92
Vagyis a fenti két egyenes egyenletből jött ki az egyenesek metszéspontja.
Ugyanazt kell csinálnod a többi egyenessel is, párosával megoldod az egyenletrendszert, kijön, hogy őnekik mi a metszéspontjuk.
Az x≥0 és y≥0 félsíkokkal nem kell foglalkozni, a többi egyenlőtlenség "erősebb".
A wolframalpha is segít:
3/3 A kérdező kommentje:
köszi :))
2012. máj. 3. 16:38