Hogyan számítsuk ki a lineáris hőtágulási együtthatót?


[link]


[link]


ebbol az alfat?


2012. máj. 1. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:

delta L = alfa* L* delta T


alfa = delta L /(L* delta T )


Csak akkor tudod kiszámolni, ha megvan delta L, L és delta T is.

2012. máj. 1. 20:48
 2/5 A kérdező kommentje:

33,85 celsius volt a kezdet es 52,35 C a végso homerseklet.


A kezdeti cső 1m hosszú.

és 0,42 mm a tágulása.

2012. máj. 1. 20:55
 3/5 anonim ***** válasza:

33,85 celsius volt a kezdet es 52,35 C a végso homerseklet.


A kezdeti cső 1m hosszú.

és 0,42 mm a tágulása.


Ebből L=1m

delta L=0,00042 m (Át kellett váltani méterbe)

delta T=18,5


alfa= 0,00042 / (1*18,5)= 2,27*10^(-5)

2012. máj. 1. 20:58
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezekből kilehet már számolni? létszíves ha igen akkor megtenned hogy kiszámolod.


alfa = delta L /(L* delta T )


delta L = 0.42 mm

L = 1000mm

delta T = 52.35 - 33.85 =18,5


2,27 . 10 -5.ken ?

2012. máj. 1. 20:59
 5/5 A kérdező kommentje:

megelőztél :D

Hálás koszonet.

2012. máj. 1. 20:59