Matek! Függvények. Lenne pár kérdésem amikkel nem vagyok tisztában. Örülnék ha valaki segítene! : )?


Lineáris függvény.

Meg van adva egy ilyen: f(x)=2x+1 g(x)=-x+2 h(x)=x-3

Az odáig oké hogy mindig a 2. szám az ahol az y tengelyt metszi. (1,2,-3)

De pl. az elsőnél metszi még az (1;1)nél is. Ezek hogy jönnek ki?


2012. febr. 11. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:

"Lineáris függvény. "

Igen, az f,g,h valóban lineáris függvények.


"Az odáig oké hogy mindig a 2. szám az ahol az y tengelyt metszi"

Ezt jól tudod. Ha ax+b alakban írják fel a függvényt.


"De pl. az elsőnél metszi még az (1;1)nél is."

Nem értem. Mi metsz mit és hol? Az (1;1) ponton nem megy át az első függvény. Az (1;1) pont nincs rajta az y tengelyen. Egy lineáris függvény mindig pontosan 1 pontban metszi az y tengelyt.


"Ezek hogy jönnek ki?

Mik hogy jönnek ki? Mintha lemaradt volna valami a feladatból.

2012. febr. 11. 15:31
 2/9 A kérdező kommentje:

jogos. Leírok mindent.

Ez egy példa.

Ábrázoljuk a következő függvényeket: f(x)2x+1

Mellette már megvan csinálva. és ez úgy néz ki, hogy metszi az 1nél, és egy ponttal megvan jelölve a (1;3) és azon is átmegy.

a következő a g(x)=-x+2. itt is a 2nél metszi az y tengelyt,és az (1;1)nél van a pont amin átmegy.

h(x)=x-3.-3nál metszi az y tengelyt (1;-2)nélvan a pont amin ez átmegy.

2012. febr. 11. 15:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Wolframalpha:


[link]


Beírod a függvényt és szépen kirajzolja:


[link] input/?i=f%28x%29%3D2x%2B1


[link] input/?i=g%28x%29%3D-x%2B2


[link] input/?i=h%28x%29%3Dx-3

2012. febr. 11. 16:05
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a dolgozatnál ezt nem használhatom.. de azért köszii:D
2012. febr. 11. 16:12
 5/9 A kérdező kommentje:
És arra még mindig nem jöttem rá, hogy számolom ki a 2. pontot..
2012. febr. 11. 16:21
 6/9 anonim ***** válasza:

"a következő a g(x)=-x+2. itt is a 2nél metszi az y tengelyt,és az (1;1)nél van a pont amin átmegy. "


Hibásan van megjelölve. A (-3;-1), (-2;0), (-1;1), (0;2), (1;3), (2;4) stb. azok a rácspontok, amiken átmegy a g(x). Ezeket kötöd össze egy egyenessel. Az (1;1) ponton nem megy át.

2012. febr. 11. 16:24
 7/9 A kérdező kommentje:

Tényleg bocsi. Ezt félre néztem g(x)nél (1;3)

De akkor az összes pontot ki kell számolni és összekötni?

értéktáblázattal? vagy hogyan?

2012. febr. 11. 16:27
 8/9 A kérdező kommentje:
értéktáblázattal sikerült..
2012. febr. 11. 16:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen. Az értéktáblázat például jó módszer. A magántanítványaimnak, persze, nem ezt tanítom :)
2012. febr. 11. 20:59