Domilili kérdése:

1.5m hosszú aluminium rúd hőmérsékletét 15c -ról 150C-ra változtatjuk. Mekkora lesz a hossza 150c-on? Az aluminium lineáris együtthatója:2,4 10-5 1/C.


2012. ápr. 22. 12:02
 1/2 bongolo ***** válasza:

ΔL = L₀·α·ΔT


L₀ = 1,5 m

ΔT = 150°C-15°C = 135°C

α = 2,4·10^(-5) 1/°C


ΔL = 1,5·2,4·10^(-5)·135 m

ΔL = 0,00486 m

ΔL = 4,86 mm

ennyivel nő a hossza. Vagyis 1,50486 m lesz.

2012. ápr. 22. 23:35
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.
2012. ápr. 23. 10:54