2012. ápr. 22. 12:02
1/2 bongolo válasza:
ΔL = L₀·α·ΔT
L₀ = 1,5 m
ΔT = 150°C-15°C = 135°C
α = 2,4·10^(-5) 1/°C
ΔL = 1,5·2,4·10^(-5)·135 m
ΔL = 0,00486 m
ΔL = 4,86 mm
ennyivel nő a hossza. Vagyis 1,50486 m lesz.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.
2012. ápr. 23. 10:54