Matematika feladatokban segítség?


1. Egy háromszög területe 104cm2. Két oldalának hossza 15cm és 20,5cm. Mekkora a két oldal által bezárt szög és a 20,5cm hosszúságú oldalhoz tartozó magasság?

2. Egy téglalap területe 60cm2, átlója 13cm. Mekkorák az oldalak? Mekkora szöget zárnak be az átlók?


3. Egy rombusz egyik szöge 60o, magassága cm. Számítsa ki oldalának és átlóinak hosszát, valamint a rombusz területét!


4. Egy trapéz területe 576cm2. A trapéz magassága 6cm-rel, egyik alapja 12cm-rel nagyobb, mint a másik alapja. Mekkorák a trapéz alapjai és a magassága?


5. Mekkora a 20cm2 területű szabályos nyolcszög köré írható kör sugara?


6. Egy 8,4cm sugarú körben kijelölt körcikk területe 16cm2. Mekkora a hozzá tartozó ív?


2012. ápr. 28. 18:29
 1/2 anonim válasza:

1.

T=104 cm2 T=(oldal *hozzátartozó magasság)/2

ebből következik 104=(20,5*m)/2

208=20,5*m

m=10,1463 cm

másik terület képlet T= (két oldal szorzata és közbezárt szög sinusa)/2

104=20,5*15*sin gamma/2

208=20,5*15*sin gamma

innen gamma=42,5647 fok

2012. máj. 10. 11:53
 2/2 anonim válasza:

2. téglalap területe 60 cm2 T=a*b 60=a*b innen kifezed mondjuk a-t 60/b=a a téglalap átlójára és két oldalára felírod a pitagorasz tételt a2+b2=13négyzet

behelyettesíted a helyére a 60/b-t

(3600/bnégyzet)+bnégyzet=169 /*bnégyzet

3600+bnegyediken=169 bnégyzet

bnégyzetet elnevezed egy új ismeretlennek mondjuk c-nek és akkor az egyenlet

3600+cnégyzet=169 c egyoldalra viszed megoldod

ennek gyökei 144 és 25 de ezek csak a c1/2 ezt most visszahelyettesíted

bnégyzet=25 és bnégyzet=144

b=+-5 b=+-12

oldal nem lehet negatív ezért csak az +5 és +12 jó

és ezeket visszaírod a a=60/b és innen a=5 és a=12 tehát a két oldal a=12 b=5 vagy a=5 b=12

2012. máj. 10. 12:02