log3[1+log2(1+3log2x)]=12012. ápr. 28. 13:53
1/5 anonim válasza:
log3[1+log2(1+3log2x)]=1
1+log2(1+3log2x)=3^1
log2(1+3log2x)=2
2^2=1+3log2x
3=3log2x
1=log2x
itt most nem tudom, hogy kettes alapú logaritmus x, vagy ha előzőeket figyelembe véve, nincs zárójel, vagyis 10es alapú:
10^1=2x
5=x
2/5 anonim válasza:
de lehet, hogy végig 10es alapú logaritmus van, vagy log2x ez kettes alapú log x. Nem tudom, ha nem az amire én tippeltem előbb, akkor ird le melyik és átjavítom
3/5 anonim válasza:
Mindkét oldalt 3. hatványra emeled.
Bal oldalon:
3^(log3[1+log2(1+3log2x)])=1+log2(1+3log2x)
Sikerült eltüntetni a külső log3-at.
Jobb oldalon 3^1=3
Vagyis:
1+log2(1+3log2x)=3
log2(1+3log2x)=2
Most mindkét oldalt 2 hatványára emeled
1+3log2x=4
3log2x=3
log2x=2
Mindkét oldalt megint 2 hatványára emeld.
x=4
4/5 anonim válasza:
A végét elrontottam.
3-al való osztás után persze ez marad:
log2x=1
x=2
5/5 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. ápr. 28. 14:14