log3[1+log2(1+3log2x)]=1

2012. ápr. 28. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:

log3[1+log2(1+3log2x)]=1

1+log2(1+3log2x)=3^1

log2(1+3log2x)=2

2^2=1+3log2x

3=3log2x

1=log2x

itt most nem tudom, hogy kettes alapú logaritmus x, vagy ha előzőeket figyelembe véve, nincs zárójel, vagyis 10es alapú:

10^1=2x

5=x

2012. ápr. 28. 14:01
 2/5 anonim ***** válasza:
de lehet, hogy végig 10es alapú logaritmus van, vagy log2x ez kettes alapú log x. Nem tudom, ha nem az amire én tippeltem előbb, akkor ird le melyik és átjavítom
2012. ápr. 28. 14:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindkét oldalt 3. hatványra emeled.

Bal oldalon:

3^(log3[1+log2(1+3log2x)])=1+log2(1+3log2x)


Sikerült eltüntetni a külső log3-at.


Jobb oldalon 3^1=3

Vagyis:

1+log2(1+3log2x)=3

log2(1+3log2x)=2


Most mindkét oldalt 2 hatványára emeled

1+3log2x=4

3log2x=3

log2x=2


Mindkét oldalt megint 2 hatványára emeld.

x=4

2012. ápr. 28. 14:04
 4/5 anonim ***** válasza:

A végét elrontottam.

3-al való osztás után persze ez marad:

log2x=1


x=2

2012. ápr. 28. 14:05
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. ápr. 28. 14:14