Hogyan kell ezt a logaritmust megoldani?


Ilyenbe futottam, azonban nagyon régen volt már, nem emlékszem hogyan kellett ezt helyesen átrendezni. Már kezdek megh*lyülni. Túlzottan sok infót sem találtam.

loga3=4

Ez csak egy példa. Lényeg, hogy a-t szeretném megtudni belőle.

Előre is köszönöm annak, aki válaszol!



2012. ápr. 10. 22:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha loga3=4


akkor

a^(loga3)=a^4


A bal oldal a^(loga3)=3

Vagyis 3=a^4

a=negyegyikgyök 3

2012. ápr. 10. 22:38