2012. márc. 27. 22:35
2/6 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk logaritmus mögött 5-2 van? XD
2012. márc. 27. 22:42
3/6 anonim válasza:
Nem tudom, hogy hogyan írjátok a logaritmust:
a*lg b = lg (b^a)
a*log b = log (b^a)
ln a + ln b = ln (a*b), ill. lg a + lg b = lg (a*b), log a + log b = log (a*b)
Az lg (a-b) nem szétírható.
4/6 A kérdező kommentje:
az enyém így néz ki de elég homály
2*lg5-2
2012. márc. 27. 22:47
5/6 anonim válasza:
–2 = lg x
x = 10⁻², mert: lg 10⁻² = –2*lg 10 = –2*1 = –2
–2 = lg 10⁻²
2*lg 5 – 2 = lg 5² – 2 = lg 5² – 2 = lg 5² + lg 10⁻² = lg (5²*10⁻²) =
= lg (25*0,01) = lg 0,25
6/6 anonim válasza:
Helyesen:
2*lg 5 – 2 = lg 5² – 2 = lg 5² + (– 2) = lg 5² + lg 10⁻² = lg (5²*10⁻²) = lg (25*0,01) = lg 0,25