Logaritmus előtti számot hogy kell "áttenni" mögé?

2012. márc. 27. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
a*ln b = ln (b^a)
2012. márc. 27. 22:40
 2/6 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk logaritmus mögött 5-2 van? XD
2012. márc. 27. 22:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hogyan írjátok a logaritmust:


a*lg b = lg (b^a)


a*log b = log (b^a)


ln a + ln b = ln (a*b), ill. lg a + lg b = lg (a*b), log a + log b = log (a*b)


Az lg (a-b) nem szétírható.

2012. márc. 27. 22:45
 4/6 A kérdező kommentje:

az enyém így néz ki de elég homály

2*lg5-2

2012. márc. 27. 22:47
 5/6 anonim ***** válasza:

–2 = lg x


x = 10⁻², mert: lg 10⁻² = –2*lg 10 = –2*1 = –2


–2 = lg 10⁻²


2*lg 5 – 2 = lg 5² – 2 = lg 5² – 2 = lg 5² + lg 10⁻² = lg (5²*10⁻²) =

= lg (25*0,01) = lg 0,25

2012. márc. 27. 23:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Helyesen:


2*lg 5 – 2 = lg 5² – 2 = lg 5² + (– 2) = lg 5² + lg 10⁻² = lg (5²*10⁻²) = lg (25*0,01) = lg 0,25

2012. márc. 27. 23:05