2012. ápr. 5. 14:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

log(f)25=-3/2

ugye van egy azonosság a logaritmusnál:

f^(-3/2)=25 ------itt is azonosságot használsz

1/f^1,5 = 25

1= 25*f^1,5

0,04=f^1,5 --------logaritmus alá viszed a két oldalt

lg0,04=lgf^1,5 ------azonosággal kihozod a hatványt

lg0,04=1,5*lgf

-0,932 = lgf

10^(-0,932= f

f= 0,117

2012. ápr. 5. 15:41
 2/11 anonim ***** válasza:
szólj ha vmit nem értettél
2012. ápr. 5. 15:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez melyik azonosság volt ?
2012. ápr. 5. 16:12
 4/11 anonim ***** válasza:

lg m^n = n*lg m

a^(-n) = 1/a^n

2012. ápr. 5. 16:16
 5/11 anonim ***** válasza:
De köztük egyenlőség van.. hogy írhatod fel az azonosságot ?
2012. ápr. 5. 16:19
 6/11 anonim ***** válasza:

nem egészen értem mire gondolsz:)

az azonosság egy adott alakra vonatkozik, akár egyenlőségben is

2012. ápr. 5. 16:32
 7/11 anonim ***** válasza:
vagy lehet rosszul fogalmazon nem adott alakra, lényeg h ezt így lehet és kell:)
2012. ápr. 5. 16:33
 8/11 anonim ***** válasza:

log[f]25 = -3/2

log[f]25 = log[f]f^(-3/2)

A logaritmus függvény szigorú monotonitása miatt:

25 = f^(-3/2)

25 = 1/f^(3/2)

25*f^(3/2) = 1

f^(3/2) = 0,04

sqrt[(f^3)] = sqrt[0,04]

sqrt[(f^3)] = 0,2


innen hogyan tovább?

2012. ápr. 5. 17:53
 9/11 anonim ***** válasza:
hát elvileg négyzetre emelsz, majd köbgyököt vonsz, de úgy rossz eredmény fog kijönni. Nem tudom mit ronthattál el, de akkor csináld az enyémmel az jó lett
2012. ápr. 5. 18:09
 10/11 anonim ***** válasza:
ÉN nem rontottam el semmit..
2012. ápr. 5. 22:12
1 2